Her Şey Nasıl Başladı?

  • 0-3 Yaş Uyku Danışmanı
  • International Parenting and Health Institute™ Hamile ve Bebek Uyku Koçluğu Sertifika Eğitim Programı Türkiye Partneri/Eğitimci
  • 2. Üniversite - Çocuk Gelişimi ( Ön Lisans Mezunu) Auzef Çocuk Gelişimi Lisans (Öğrenci)

Merhaba, Ben Güliz. İzmirli, evli ve 6 yaşında olan oğlum Pars’ın annesiyim.

İstanbul Bilgi Üniversitesi “Medya ve İletişim Sistemleri” lisans bölümünü bitirdikten sonra uzun süre Kurumsal İletişim alanında çalıştım.

2014 yılının Şubat ayında Pars girdi hayatımıza. İşte beni hem ağlatan, hem güldüren hem de şaşkına çeviren anne olma maceram ve uykuyla olan imtihanım da böyle başladı… Yaklaşık 9 ay boyunca süren uykusuzluk, her uyku kitabını elime aldığımda içimde yeşeren yeni umutlar ve internet sitelerinde benimle aynı deneyimleri yaşayan ailelerin yaşadıklarından kendime pay çıkarma çabalarım… Ama çok geçmeden yüzüme çarpan hayal kırıklıkları… Şimdi geriye dönüp baktığımda resmin bütününü göremeyecek kadar yorgun, uykusuz ve bitkin olduğumu fark ediyorum. Pars, 9 aylık olduğunda, her gece onu 4 ya da 5 defa emziriyordum. Yani aslında onu uyutmak için bildiğim “en iyi ve tek şeyi” yapıyordum. Yine böyle bir gecede Pars, süt içmekten yorularak kafasını geriye doğru attığında işte o gün karar verdim uyku danışmanlığı hizmeti almaya..

Bebek Uyku Danışmanı