Merhaba, ben Selda. Evli ve 3 çocuk annesiyim.
Ahmet Yesevi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve AUZEF Çocuk Gelişimi Lisans bölümlerini bitirdikten sonra, Endüstri Mühendisliği ve İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında yüksek lisans programını tamamladım. Eğitime ve kişisel gelişime olan derin tutkumu, Gebze Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını da tamamlayarak sürdürdüm. Uzunca yıllardır Yüksek Endüstri Mühendisi olarak bir kurumda görev yapmaktayım. Ayrıca şu an ‘’Beyin Antrenörlüğü’’ eğitiminde süpervizyon aşamasındayım.

Uyku danışmanlığı alanında hikayemin giriş kısmını oğlum Taha, gelişme Kısmını ise kızım Zeynep oluşturuyor. Madalyonun bir yüzünde Taha’nın doğduğu ilk sene çok fazla sağlık sorunu yaşaması ve hastane süreçleri diğer yüzü ise bize sesini duyuramayan ve ihmal ettiğimiz küçük bir kız çocuğu.

İhmal ancak tanıya dönüşünce fark ettirdi gerçek yüzünü. Maalesef kızım Zeynep’e otizm tanısı konuldu. Zeynep’in tek sorunu bilişsel geri olması değil; aynı zamanda bizden de kopuk olmasıydı. Bu süreçte hem duygusal hem zihinsel hem de fiziksel olarak bütün ihtiyaçlarını karşılamam gerekiyordu. Bu yüzden bir ebeveyn olarak ihtiyaç duyduğumuz her alanda eğitim aldım ve uyguladım. Sadece buzdağının o görünen kısmı olan davranış değil; arka planda o görünmeyen kısım çok daha önemliydi. O kadar hızlı ilerlemişti ki her şey, artık beyin gelişiminin hareket, beslenme, uyku ve oyun becerilerinin bütüncül bir yaklaşımı olduğunu hem deneyimliyor hem de öğreniyordum.