bebeklerde uyku eğitimi izmir

Alp Tolga

20 Aylık

Alp Bebeğin Annesi Diyorki

“20 aylık bir anne olarak ilk cümlem daimi sabrını ve hassasiyetini kaybetmeden oğlum Alp’e ve yanı sıra bize destek olduğu için ne kadar minnettar olduğumu sana iletmek olacak Sevgili Güliz.

Bizim hikayemiz Alp henüz 5 aylık iken benim okuduğum ve kendime yakın bulduğum uyku tekniğini uygulamam ile başladı ancak bu süreç oğlum 10 ay olana dek sürdü. Bu mini uyku eğitiminin verdiği konfor bile o zaman için bana ilaç gibi gelmişti kaldı ki şu anda sevgili Güliz sayesinde sosyal hayatımızın içinde olmak ve oğlumun sağlıklı bir uyku döndügüsünün olduğunu görmek paha biçilemez .

Değişen koşullar ve tecrübesizlik ile doğru orantılı olarak oğlum Alp 11.ayda memede uyumaya daha sonra yanımızda uyumaya başlamıştı. Bu uyku ortamı 3 kişilik çekirdek ailemiz için oldukça konforsuz bir hale doğru gitti. Son noktada Alp 17.ayına geldiğinde yatağımızın yanındaki bir yatakta yatıyor hale geldi. Uykuya dalarken muhakkak benimle uyumak istiyor gece çok sık uyanıyor ve ben kendimi bir yataktan diğerine her gece 5-6 kez yuvarlanırken buluyordum. Sabahları uyanmakta zorluk çekmeye başlamıştım kaldı ki hiçbir zaman uykuyu seven bir kişi değildim. Yaz sonunda hamile olduğum haberini alınca ilk düşündüğüm oğlumun artık uyku eğitimi alma vakti geldiği idi.

Sevgili Güliz ile çalışmaya başlamadan önce oğlumu hep sakin uyumlu çocuk olarak , kendimi de inatçı olmayan bir kişilik olarak tanımlardım. Uyku eğitimi sayesinde hem kendim hem oğlum hakkında çok şey öğrendim. Oğlumun aslında ne kadar inatçı bir çocuk olduğunu ama benim ondan daha da inatçı bir anne olduğumla yüzleşmemi sağladı Uyuyan bebekler. Böylece zafer bizim oldu.

“Acaba….” dediğim her noktada Sevgili Güliz’in telefondaki beni rahatlatan ve ne kadar yol katettiğimizi hatırlatan sözleri ile tekrar tekrar toparlandım. Onun sayesinde oğlum artık uyku vakti geldiğinde “anne uyku hadi” diyerek elimi tutuyor ve odasına gidiyoruz.

Bazen çocuklarımızı büyütürken yaşamak zorunda olduklarımız, gelecekte yaşamak istediklerimiz için bir hazırlıkmış. Bunu bir kez daha bize hatırlattığın için binlerce kez teşekkürler Sevgili Güliz ve Uyuyan Bebekler.”

Emine Şensoy Tolga