Ata Arslan

16 Aylık

Ata Bebeğin Annesi Diyor ki

“Ata, 9. ay itibarıyla emzik ve uyku arkadaşı ile kendi kendine uyumaya başlamıştı. Bu, bizim için çok iyi bir şeydi çünkü en azından sallamaktan ve hamaktan kurtulmuştuk. Artık yatağında ve hatta gittiğimiz her yerde emziği ve uyku arkadaşı ile tek başına uyuyabiliyordu. Fakat gece uyanmaları devam ediyordu, ya su içmek yada emziğini vermemizi istiyordu.

Bazen gecede 6-7 kez uyanıyordu. Bir süre sonra, bunun böyle gitmeyeceğini ve bunu çözmemiz gerektiğine karar vermiştik. Ata 16 aylıkken biraz araştırma sonrası, Güliz hanıma ulaştık ve yaptığımız görüşme sonrası ondan aldığımız enerji ile onunla çalışmaya karar verdik.

Güliz hanım bizden aldığı bazı geri bildirimlerle Ata için bir program hazırladı ve ilk geceden itibaren, emziksiz uyku serüvenimiz başladı. Evet ilk gece biraz zor oldu ama sonrasında, Ata sanki bunu bekliyormuş gibi, çok çabuk adapte oldu.

Gece neredeyse hiç uyanmadan ya da uyansa bile bir şekilde çok kısa süre içinde kendi kendine uykuya dönmeye başladı.

Güliz hanımla yaptığımız günlük görüşmeler sayesinde detayların üzerinden yavaş yavaş geçerek bir çok şeyi çözdük. Halen öğlen uykularına kısmen dirense de, Ata artık uyuyor yani bizim için mucize gerçekleşti.

Güliz hanımla birlikte geçirdiğimiz bu süreçte şunu anladım ki, her bebek kendi kendine uyumayı öğrenebilir. Yeter ki biz kendi kendilerine öğrenmelerini beklemeyelim, onlara yol gösterelim.

Bizim için gerçekleşen mucize herkes için gerçekleşebilir.”

Güneş Arslan