Beren Toprak

8 Aylık

Beren Bebeğin Annesi Diyorki

Uykusuz ebeveynlere selamlar,

Ben de çok uykusuzdum bebeğim de çok uykusuzdu, karşıma çıkan eğitmenler ise uyku eğitiminin metotsuz mümkün olmadığını söylüyorlardı fakat asla metod uygulayarak bebeğimi uyutmak istemiyordum. Onu ağlamaya terketmek yapmak isteyeceğim en son şey bile değildi çünkü ve bütün ümitsizliğimle gecem gündüzüm bir, sürekli kucağımda salladığım ya da emzirerek uyutmaya çalıştığım bebeğimle günleri geçiriyordum. Hem geç yatıyordu hem de saat başı uyanıp yarım saatten önce uyumuyordu.

Yakın zamana kadar asla değişmeyeceğini düşündüğüm ve 7 aydır devam eden uykusuz gecelerimden sonra bir gün yine gece bebeğimi emzirerek uyutmaya çalışırken karşıma çıkan @uyuyan.bebekler sayfasını gördükten ve hem sitelerini hem de paylaşımlarını inceledikten sonra daha başvurmadan bile ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Gün içinde eşimle de konuşup müracaat etmeye karar verdik ve danışmanımız sayın @drahmetozcan ile ön görüşmeyi yapıp 21 günlük serüvene başladık.
2 gün sonrasında Beren artık emmeden uyuyabiliyordu. Her zaman bebeğimin yanındayım ağladığında sardım sarmaladım. Bebeğim de bu süreçte kendini yalnız hissetmedi. Annesinin ve babasının ihtiyaç halinde yanında olacağını biliyordu. Çocuk Doktoru Ahmet bey çok ilgiliydi. Yönlendirmeleri sayesinde sürecin tamamlanması tahminimden çok daha kolay oldu. İlk görüşmemizde ilerisi ile ilgili hedeflediğimiz sonuçları konuşurken masal gibi gelen şeyleri 15 gün sonra tecrübe edince yaşadığımız mutluluğun ve huzurun tarifi yok. Şimdi bebeğim erkenden uyuyor. Biz de bu sayede hem kendimize vakit ayırabiliyoruz hem de geceleri dinlenebiliyoruz.
Herşey için bir kez daha sonsuz teşekkürler @uyuyan.bebekler ve @drahmetozcan

Tuba – Ömer Kazım Toprak