10 aylık bebek uyku eğitimi izmir

Deniz Ali Cağferoğlu

10 Aylık

Deniz Ali Bebeğin Annesi Diyorki

“Deniz Ali’mizin uyku problemi 20 günlükten itibaren kendini göstermeye başladı. Ne gece ne gündüz değişen birşey olmuyordu, oğlumuz bir türlü yeterince uyuyamıyordu. Gaz sancısı dedik, 40’ı çıkana kadar bekleyelim dedik ama hala değişen birşey yoktu. En son 6 aya kadar bekleyelim kesin düzene girecek dedik. Tabi bu arada Deniz Ali’nin uyutulmaya çalışılmadığı şekil kalmadı.. Kucakta salladık, gezdirdik, bebek arabasında gezdirdik, emzirerek yanımda yatırmaya başladım, ayakta salladım, çarşaf arasında salladık… Ama olmadı.. Hatta zaman geçtikçe uyuma süreleri daha da kısaldı. En sonunda eşim salıncak aldı. Onda biraz düzelir gibi oldu ama çok kısa bir zaman sonra hersey eskiye döndü. Maksimim uykumuz 50 dk idi ve özellikle geceleri her 10 dk da yarım saatte bir uyanıp tekrar uykuya dalması uzun zaman alan bir oğlumuz oldu.. Uyuyamadığı için gün içinde de sürekli mıyırdıyordu huzuru yoktu. Hatta oğlumun adı “Bay Mıyırtı” oldu? Tam anlamıyla ne oğlumuzu sevebiliyorduk, ne kızımla ilgilenebiliyordum, ne uyuyabiliyorduk, ne özel hayatımız kalmıştı ne huzurumuz… Günler geçmek bilmiyordu işten eve gelmek istemez oldum.. Artık emzirmek bile istemiyordum..

Bundan sonra sıra eşimi iknaya gelmişti. O hala düzeleceğine inanıyordu. Artık geceleri kalkmadım hep eşim ilgilendi ve tahmin edileceği üzere ikna olması çok kısa sürdü ?? O da oğlumuzun uyumak isteyip de uyuyamadıkça nasıl eziyet çektiğini gördü. Vakit kaybetmeden Güliz hanımla görüştüm ki bu sırada oğlumuz oldu 10 aylık? Sesinden aldım o güveni huzuru samimiyeti inancı ben.. Bu kadar uzaktan yakınlığını hissettirdi her zaman Güliz hanım bize.. Hiç yalnız bırakmadı hep ilgilendi bekletmesi sıkılmadı özen gösterdi çözüm buldu.. Aklımızdaki acabaları sildi iyikilere dönüştürdü.. Bize hayatımızı geri verdi..

İnanılacak gibi değildi ama olmuştu.. Oğlumuz artık bütün gece uyuyor ki biz 5-6 saate bile razıyken.. Yemek yemesi düzeldi, kilo almaya başladı. Emerken daha sakin emiyor artık kavga eder gibi değil.. Gün içinde daha mutlu huzurlu.. Artık Bay Mıyırtı değil ?
Biz ise eşimle uzun zamandır aynı odayı paylaşır olduk televizyon karşına geçebiliyoruz kızımızla ilgilenebiliyoruz.. Herşey normale döndü şükürler olsun…

Hiç tanımasak da görmesek de sizi hep hatırlayacak tavsiye edecek her zaman dua edeceğiz…

Teşekkür, minnet, sevgi, saygı, şükür, dua ile … “

Ahu Özge Cağferoğlu