Hayal Meral

Hayal Meral Bebeğin Annesi Diyorki

Bebeğimiz doğum iznine çıkacağım son gün doğdu böylece 3 hafta erken Hayal’imize kavuşmuştuk. Anneliğe hazır olmak diye birşeyin olmadığı biliyordum ama ben gerçekten hiç hazırlık yapamamisim onu anladım. Kızımız kolik bir bebekti zorlu geçen bir 3 ayımız oldu buna birde uykularda yaşanan zorluklar eklenince başta Hayal  olmak üzere hepimiz için çok zorlu bir dönemden geçtik.

Hayal kucakta uyuyan bir bebekti hiç kıpırdamadan kucagimda 2 saat tuttuğumu biliyorum. Kucağımda olmasından hep çok mutlu oluyordum ama hem onun konforsuz uyuması hem de benim hiç dinlenemiyor olmam çok yorucu olmaya başladı bu hem emzirdiğim için sütümü etkileyemeye başladı hem Hayal’in özellikle fiziksel gelişimi için de zorlayıcı oldu. Artık tek sohbet konum uyku konusu olmaya başlayınca da profesyonel destek almaya karar verdim.

Cok araştırdım ama konuştuğum uyku danışmanları arasında kimse Güliz hanım gibi yaklaşmadı. Eğitime 4.aydan itibaren başlanabilmesine rağmen Hayal’in erken doğumu, kolik olma durumu gibi durumları göz önünde bulundurarak doğru zamanda bu desteği almam konusunda bana sonsuz bir güven verdi kendisi.

Biz Güliz Hanim’la çalışmaya Hayal’in 6.ayının içinde başladık aslında tam da ek gıda sürecinin baslarıydı. Bu kadar büyük bir değişim varken hayatında, uyku konusundaki sıkıntılarımız da çözülür mü diye zaman zaman endişelerim oldu ama ekip olarak o kadar güzel ilerledik ki Hayal şu an Güliz Hanım’ın tabiriyle yatağında döne döne uyuyan yatağından mutlu kalkıp günün geri kalanını keyifli geçiren bir bebek haline geldi😊 Keşke daha önce bu desteği alsaydım demiyorum çünkü en doğru zamanda aldığımıza eminim😊

Bu süreç başlayıncaya kadar kafama takılan her soru için aradığımda Güliz Hanım’ın hep tatmin edici, güven verici açıklamalarıyla karşılaştım üstelik daha anlaşmamıştık bile. Bu da benim için Uyuyan Bebekler’i tercih etme nedenlerimin başında yer alıyordu.

Hep bahsedilen bebeğimizin  ihtiyacına karşılık verme, aramizdaki güven bağını zedelemeyecek yaklaşımla ilerleme o kadar ama o kadar önemliydi ki benim için, bunun hakkını verdiğimize yürekten inanıyorum.

Hayal tüm bu süreç boyunca ağlamadı mı elbette ağladı ama bana ihtiyacı olan her an yanındaydım umutsuzluğa kapıldığım her an da Güliz Hanım benim yanımdaydı😊

O güveni verdiğim için belki de Hayal de bana “yerim senin kucağın buna eminim ama artık yatağımda yatacağım” dedi😊 Bebeklerimize aslında farkında olmadan alışkanlıkları biz veriyoruz sonra da vazgeçmeleri için çaba sarf ediyoruz. Bu çabayı sarf ettiğimiz bu süreçte bize destek olan başta Güliz Hanım olmak üzere Uyuyan Bebekler’e çok teşekkür ediyoruz

Derya Meral