Hüma Hiv Haşimi

Hüma Bebeğin Annesi Diyorki

Kaleme aldığım bu yazının her kelimesi bir annenin samimi duyguları ile yazılmıştır.

Bir çocuğun dünyadaki uyum sürecinde en büyük şanslarından biri iyi ebeveynler ve bence iyi de bir doktor.

Çocuk Doktoru Ahmet Bey çocuğumuzun hekimi ve tecrübesiz olan biz ebeveynlerin her korkusunda samimiyetle yanında olabilen mesleğinin hakkını veren nadir insanlardan biri; güven verişinin karşılığı paha biçilmezdi hep bunlar sevmeden yapılabilecek şeyler değildi ve O hastalarını hep sevdi, her zorlukta gönül rahatlığıyla başvurduğumuz doktorumuz  Ahmet bey, ciddi bi sorunumuz olan kızımızın uyku probleminide anne ve bebek arasındaki güven duygusuna zarar vermeden çözdü.

Dr. Ahmet bey aksine çocuğuma daha fazla güven vermemi ve verdikçe onun daha çok desteksiz uyuyabilceğini öğretti. Bu yola çıkmadan önce uyku ile alakalı paylaşımlarına denk geliyordum ve  bizim için desteksiz uyku çok uzak hatta imkansız geliyordu.  Bir yaşına gelmişti deliksiz uyuyabilirdi oysaki. Uykusuz geceler gündüzleride mızmız bir bebek olmasına neden olmuştu, hayat benim içinde bebeğim içinde zorlaşmıştı tam bu durumda iken uyku eğitimine karar verdim ve neden daha önce başlamamışım diye de kendime çok kızdım alışkanlıklar oturmadan daha kolay olurdu sorunu çözmek hem de bebeğim bunca zaman uykusuz kalmamış olcaktı.  Şimdi bebeğim desteksiz ve büyük çoğunlukla kesintisiz bir uyku uyuyabildiği için mutlu, bizlerde huzurluyuz.

Tekrar tekrar hem doktorumuz Ahmet bey’e, hem de Uyuyanbebekler ekibine çok teşekkür ederiz.

Ahmet hocam sağolun, var olun; bizim için bir doktordan çok daha fazlasısınız. Her daim inşallah sevdiklerinizle birlikte…

Süreyya & Mehmet Kazım Haşimi