Ömer Osmanoğlu

Ömer Bebeğin Annesi Diyorki

Ömer in uyku serüveni
Ömer doğduğundan beri uyku problemi olan,kolik ve tatlı bir bebekti. Yakın çevremin “40’ı çıksın düzelir, 3 aylık olsun hele, hele bi yürüsün yorulur uyur, hele bi tek uykuya geçsin düzelir” gibi kilişe sözleriyle 15 ayım gün saymakla geçti. Tabiki Ömer’de düzelme yerine herşey daha da sarpa sarıyordu. Ömer emerek, hamakta sallanarak, ayakta sallanarak canı o an hangi desteği istersen o destekle uyuyordu. Ömer’i uyutmak benim için büyük bir meseleydi. Gündüz kısa uyuyan tüm gün huzursuzluk mızmızlanma ile geçerdi. Gece uyutmak için 1 buçuk 2 saat uyutmak için uğraşırdım; uyuduktan 40 dk sonra kalkar  sabaha kadar sürekli sayamadığım  kadar çok kalkar, her kalkmasında emmek ister ve çoğunlukla gece 2-3 saat uyumazdı.  Sonrasında Ömer’le birlikte ağlama saatlerimiz olurdu  yine böyle bir günün sonunda  eşim sosyal medyadan meslektaşı Dr. Ahmet beyi bulmuş. Hemen beni arayarak eğitim almamıza beni ikna etti. Uyku eğitiminde en önemli kriterimiz oğlumuzu ağlatmamak ve danışmanımızın sorularımıza hemen cevap vermeseydi. Dr. Ahmet hocam tam da bizim istediğimiz gibiydi. Ben yine acaba yapabilir miyim geç mi kaldık düşüncesiyle aradım Dr. Ahmet beyi. Bana karşı o kadar ılımlı ve yapıcı konuştu ki, içime umut oldu. Eğitim planımızı yaparak hemen başladk; eğitime çok şükür başarılıda olduk.

Dr. Ahmet hocam iyi bir doktor iyi bir danışman olmasının yanı sıra; iyi de bir psikolog ne zaman umutsuzluğa kapılsam “Nihal hanım hayatta hep inişler çıkışlar var Ömer de de inişler çıkışlar elbette olacak” diyerek hep içimdeki umutları tekrar tekrar daha güçlü bi şekilde yeşertti.  Eğitimi daha önce almadığıma o kadar pişmanım ki boşuna ağlama seansları ile geçirmişim onca zamanımı.  Benim gibi olan annelere bir nebze umut olabilmek adına söylüyorum; hiç zorlu bir süreç değil.

Ömer uyku eğitimi sürecinde ilk azı dişlerini çıkardı buna rağmen zor değil Dr. Ahmet bey her an yanımızda idi. Ömer şuan kendi beşiğinde kendi kendine uyuyan gün içerisin de çok mutlu  bir bebek;  biz bunu başardıysak herkes başarır. Evet 15 ay biraz geç bizim de geç oldu belki ama çok şükür güç olmadı.
Dr. Ahmet hocam bunların yanı sıra size gerçekten çok teşekkür ederiz, bıkmadan usanmadan bizimle ilgilendiniz; ilgili ile sorulmamıza cevap verdiniz çok sağolun sizi tanıdığımıza çok memnun olduk olduk
Dr. Ahmet hocam herşey için çok teşekkür ederim, sayenizde Ömer’le birlikte bizimde uykumuz düzene girdi:) Allah yardımcınız olsun çalışma hayatınızda başarılar dilerim

Nihal & Enes Osmanoğlu