Tunay Söke

Tunay Bebeğin Annesi Diyorki

Çocuk doktoru Ahmet hocamla tanıstıgımızda Tunay 11 aylıktı. Uyku danışmanlığı almamdaki sebep oğlumun gece 02 lere kadar uyumak istememesi gece gündüz farketmezsizin uykusu geldiğinde 30-60 dk gibi süre boyunca evin içinde resmen zıplayarak dolaşmamdı. Gün geçtikçe ve oğlum büyüdükçe bu süreç beni çok yoruyordu ve yıpratıyordu. Geceleri ise 45-60 dk sürelerde uyanıp emerek uykuya dalmak istiyordu. Şimdi eğitimimiz bitti dönüp bakıyorumda ne çok hatalar yapmışım bunca zaman hem kendimi hem bebeğimi yormuşum acemilikte var tabi herşey karman çormanmış.

Biz bu süreçte yanlışlarımızı gördük, düzen kurmayı öğrendik bebeğimizi irrite eden veya sakinleştiren bir çok şeyin farkına vardık ve uygulamalar yaptık. Sonuçta ikimizde yorulmadan düzenli, desteksiz (en önemlisi bence bu ) uykularımıza ve gece kesintisiz süren uykularımıza kavuştuk. Her bebeğin bazı zamanlarda tabiki de anneye babaya ihtiyacı oluyor olmak zorunda. Şuan bebeğimin ihtiyacları doğrultusunda yanında oluyorum. Uyku alışkanlıklarında eskiye dönmeden nasıl destek olunur onuda öğrendik.

Doktor Ahmet hocama gelince muazzam bir doktor bana göre. Sabrı, her fırsatta yanımızda olduğunu hissetmemiz, yorulmadan bıkmadan bizlere özenle yol gösterişleri sorularımızı aksatmadan cevaplaması eğitimimizin çok büyük bir parçasını oluşturdu. İnşallah İzmir’e geldiğinde yüz yüze görüşme fırsatımızda olur. Bu denli yüreği güzel samimi insanlar, insana huzur ve umut veriyor.

Çocuk doktoru Ahmet hocam en çıkmazda oldugumu hissettiğim an kafamda bir çok soru işareti varken girdi hayatımıza ve benim tüm korku endişe ve panik hallerimin  yerini zamanla huzur mutluluk ve güzel sonuçlar aldı. Her türlü desteğiniz için size minnattarım.

Bende 10 yıllık bir sağlık çalısanı olarak bir çok insan tanıdım bizlerin sizin gibi doktorlara gerçekten çok ihtiyacı var. Her şey için tekrar tekrar teşekkür ederim. Her konuda başarınız zaten aşikar. Dilerim daim olur.

Yolunuz açık olsun Dr. Ahmet hocam sevgilerle.

Seda & Mehmet SÖKE