Yağız Özerdem

15 Aylık

Yağız Bebeğin Annesi Diyorki

“Uykusuzluktan çıldırdığım bir gecenin sabahı size gelmiştim . Hatırladığım tek şey; şurup mu damla mı ne verirseniz verin yeter ki uyusun dediğimdi, bir de söylediklerime gülümseyen bir çift göz. Zor stresli bir süreç ama sonu güzel dediğiniz de ben sadece sonunu hayal ettim, şimdi de hayallerime kavuştum.

Yağız 15 aylık doğduğundan beri uyumayan bir bebekti. Gece 1.5/2 gibi yatıp sabah 5 de güne başlıyorduk. O aradaki 3 saatte de 10 kere yat kalk yapıyorduk o kadar huzursuz ve mutsuzdu ki. Ailece tek sorunumuz uykusuzluktu. Meme olmadan yatmayan, çarşafta sallanan bu zorlu yöntemlerle bile en fazla 10 dk uyuyan yağız şimdi sabaha dek deliksiz uyuyor hemde bu desteklerin hiç biri olmadan. uyandığı olmuyor mu evet oluyor ama en azından artık ne yapmam gerektiğini biliyorum. Uykusunu almış bir şekilde uyandığında yüzünde ki huzuru tarif edebilsem keşke.

Bir babanın gösterebileceği sabrı, şefkati verdiniz bize. Yağıza doktor bana arkadaş oldunuz . Ağlayıp vazgeçmek istediğim de aklıma gelen “Sen iyi bir annesin çocuğunun iyiliği için bunu yapıyorsun ” sözünüzdü. Sizin bu enerjiniz olmasaydı kendimde ki gücü asla fark edemezdim.

Çayı, kahveyi sıcak içebilmenin ne kadar büyük bir lüks olduğunu en iyi uykusuz anneler bilir. Ben artık oğlumu uyutup sıcak bir kahve içebiliyorum.

Allah ömür verdiği sürece kalbimizin bir köşesinde olacaksınız .Emeğiniz için sonsuz teşekkürler. Sevgiyle kalın, herşey gönlünüzce olsun ”

Gamze & Kenan Özerdem