Ada Karadede

15 Aylık

Ada Bebeğin Annesi Diyorki

Sizinle ilk olarak kızımız Ada 2 aylıkken sosyal medya hesabının önerisi ile karşılaşmıştık. Ada kolikti ve uyku süreleri hep kısaydı. Sizin paylaşımlarınızdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda ayına göre uyku sürelerini, ne kadar uyuması gerektiğini ve uyku rutinlerini planladık. Ada şimdi 14 aylık oldu ve yaz döneminde uykuları bir yaş atağıyla birlikte iyice bozuldu. Blok uyku yapamayan benden başka kimseyle uyumayan, çoğunlukla memede uyuyan ve geceleri sık sık uyanan bir bebek oldu. Bunlara bir de annenin işe başlaması ve Adanın kreşe başlaması eklendi.  Bu durum ailemizin hem uyku kalitesini hem de yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyordu. Tam böyle bir zamanda eşimle birlikte eğitim alma zamanımızın geldiğine karar verdik. Uyku eğitimi kesinlikle iki ebeveynin ortak kararı olması gerekiyor çünkü oldukça yorucu bir süreç.
Selda Hanımın bilgisi ve deneyimi ile hem bizi hem de Adayı çok yormadan yaptığı uyku planı ile bu sorunun üstesinden gelebildik. Kızımızın gece uykuları düzene girdi, uyku süresi uzadı ve tüm gece boyunca hiç meme aramadan sabaha kadar uyuyabiliyor. Eğitim sürecinde 2 kez viral enfeksiyon geçirmesine rağmen bunu başardı.

Bu süreçte sadece çocuğumun uykuları düzene girmedi, çocuğumun uyumaktan duyduğu korku da çok ciddi azalmış oldu.
Selda Hanımın sabrı, bilgisi ve deneyimlerinden çok şey öğrendik. Kendisine çok ama çok teşekkür ediyoruz. “Benim bebeğim sabaha kadar uyumaz demeyin uyuyorlar”

Huriye & Özkan Karadede