Arden Ege Sakallı

12.5 Aylık

Arden Ege Bebeğin Annesi Diyorki

Selda hanım ile tanıştığımızda oğlumuz Arden Ege 11 aylıktı ve gündüzleri 3-4 kez kısa uykular yapan, geceleri ise sık sık uyanan ve tüm uykularında emerek uykuya geçen bir bebekti. Öyle ki çoğu zaman geceleri memeyi çektiğim anda uyanır bu yüzden de gece boyunca memede uyurdu. Oğlumuzun bu durumu hem onun hem de benim uyku kalitemizi ciddi anlamda etkilemeye başlamıştı. Selda Hanım’ın bilgisi ve tecrübesi ile tüm bu sorunlarımızın üstesinden gelmeyi başardık. Oğlumuzun gündüz uyku süreleri uzadı ve ayına uygun bı şekilde iki uyku yapmaya başladı. Gece uykuları ise düzene girdi, kesintisiz uyku yapıyor artık.
Eğitime başlamadan önce bir yandan oğlumun uykusunun düzene girmesini istiyor bir yandan da oğlumla aramızdaki bağın zedelenmesiden endişe ediyordum. Ancak Selda hanım tüm bu endişelerimin yersiz olduğunu gösterdi. Doğru ve şefkatli yaklaşımı sayesinde oğlum meme desteği olmadan, kendi basina uykuya geçmeyi adım adım öğrendi.
Bu süreçte çok şey öğrendim kendisinden ve öğrendiklerimin bundan sonraki süreçte de bana yol göstereceğine eminim. Sonsuz sabrı ( zaman zaman ben pes ettiğimde bile bana güç verdi kendisi:) anlayışı ve desteği için çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki yolumuz sizinle kesişmiş Selda hanım

Canan & Onur Sakallı