6 aylık bebeklerde uyku eğitimi

Ata Atagün

6 Aylık

Ata Bebeğin Annesi Diyorki

“İlk duyduğumda inanamıştım ama yinede aradım görüştüm. Nasıl olur benim oğlum asla kendi kendine uyuyamaz dedim ve ilk görüşmek için aldığım randevuyu iptal ettim. Daha sonra iş iyice çığrından çıkmaya başladığını görünce kaybedecek birşeyim yok deyip Güliz hanımı aradım ve hayatımın dönüm noktası oldu.

Ata ayakta sallanarak uyuyan ve gece abartısız 10 defa uyanan gündüz uykusu yok denecek kadar az uyuyan bir bebekti ayağımda sallayıp yatağına bıraktığım an uyanıyordu çok yıpranmıştım Ata kurulu saat gibi ya 15. dk yada 35.dk gözlerini açıyordu gündüz uykusunda.

Hayatımıza Güliz hanım girdikten sonra ne mi oldu? İlk gece uyuduğunu görünce kesintisiz eşimle yanına gidip nefes alıp almadığını kontrol ettik abartmıyorum gerçekten ilk günden faydasını gördüm. Gündüzleri hemen hemen toplamda 3.5 saat uyuyor bazen 4 bile. Bu benim için hayaldi. Kesintisiz gece uyuduğunu görünce eşimle keşke daha önce bu işe başlasaydık diyoruz. Asla internette yazıldığı gibi çok ağlamıyor bu işi ertelememin sebeplerinden biride okuduğum yorumlardı. İyiki Güliz hanımı tanımışız sayesinde oğlumla kaliteli zaman geçiriyoruz. Çok teşekkür ederiz herşeyi için başarılarınızın devamını diliyorum.”

Hasibe Atagün