bebek uyku eğitimi

Belis YÜCEL

8,5 Aylık

Belis Bebeğin Annesi Diyorki

“Kızımız Belis 8,5 aylık olmuştu. Bu aya kadar gece – gündüz kucakta sallayarak uyuyabiliyordu, geceleri 6-7 kez kalkıyordu ve malesef emziksiz asla uyuyamıyordu. Uyumaya devam etmesi için de uyuyunca ya kolumda yatırıyor ya da yanına uzanıyordum. Buna rağmen kısa surede uyanıyor, uykusunu alamıyordu.

Okuduğum kitaplar ve internet araştırmalarım sonucunda öncelikle kızım daha sonra bizim için, güvenebileceğimiz birinden destek alarak uyku eğitimi almaya karar verdik. Güliz Hanımı internetten buldum, hemen aradım. Evimize gelerek bize önerilerde bulundu. Çok sıcak kanlı, sabırlı ve yönlendiriciydi.

On dört günün sonunda canım kızım bizim yatak odamızdaki bebek beşiğinden kendi odasına, emziksiz bir sekilde uyuyarak geçmişti:) Kendi kendine, şimdilik biraz ağlayarak da olsa, uyuyan ve uyandığında tekrar yardımsız uykuya dalabilen, uyanınca da çoğunlukla mutlu bir bebek oldu:) Kolay olmadı tabi ki ama bizim kararlılığımız ve Güliz hanımın desteği ile atlatıyoruz Şu an gece biz de özlediğimiz deliksiz uykuların tadını çıkarıyoruz, kızım da daha huzurlu uyuyor. Sonsuz teşekkürler Güliz Hanim.”

Ezgi İnalpolat Yücel