Beste Serin

6.5 Aylık

Beste Bebeğin Annesi Diyorki

Cümlelere nerden nasıl başlasam bilemiyorum inanın Hocam. Çocuklarımın doğumundan itibaren takibini muayenelerini yapan Çocuk doktoru Ahmet Bey’e ne kadar teşekkür etsek az kalır, iyi ki yollarımız kesişmiş. Oğlum Ali Tuna’ya uyku eğitimini yararlı paylaşımları sayesinde yapmıştım ve düzenli uyuyordu. Ancak minik kızım Beste’de bunu başaramamıştım. Doğduğu günden beri asla hiçbir şekilde uyumuyordu. Yenidoğan bebek uyur zorla uyandırılır, bizim ki asla uyumuyordu (ayakta sallama, memede, çarşafta sallama, beşikte, kucakta) hatta evde dalga konusu olmuştu. Eşim “112 arayalım ambulans gelsin” diyordu 😊.

O kadar huysuz huzursuz kolik bir bebekti ki, ne gecemiz ne gündüzümüz belli değildi; ağlamaktan yorgun düşüp uyuyordu. 4. ay bitince uyku konusunda tabiki ailemizin biricik doktoruna güvendik, yolun başında inancım çok yoktu lakin denemiş olayım olmazsa “olmadı derim” demiştim. Daha ilk günden nazlı kuzum hocamın yönlendirmeleri ile minimal desteklerle uyudu, yola devam ediyoruz. İyi ki varsınız Dr. Ahmet hocam.

Tüm annelere tavsiyemdir, bu bir aslan terbiyesi değil kesinlikle. Tam tersine güven bağı odaklı, bebek istekleri üzerine kurulu, asla ağlatmaya terk etme olmadan; hep sevgi şefkat teması uzerine kurulu, mucizevi bi yolculuk. Ek gıda sürecimizde, uyku eğitimi sayesinde çok güzel ilerliyor. Ailecek konforumuz arttı, kaliteli yaşamımız oldu tekrardan.

Çok çok çok teşekkür ederim Ahmet hocam. Bu eğitim sayesinde mutlu uyuyan, mutlu uyanan bir bebek daha kazandı “uyuyan bebekler” ❤

Teşekkürler Dr. Ahmet Bey ve Uyuyan Bebekler.

Sibel – Adnan Tugay Serin