İpek Aktoğ

16 Aylık

İpek Bebeğin Annesi Diyorki

İpek 16 ay boyunca emerek uyuyan bir bebekti. Son zamanlarda işler çığrından çıkmıştı hasta oldu azı dişler geldi derken iyice memeye bağlanmış gece uykularımız bitmişti. Kendi başıma uyku eğitimi vermeye çalışsam da hep bir yerde tıkandım, kararlı olamadım. İşte burada kesinlikle sizi destekleyen eğitimli uzmana ihtiyaç duyuyorsunuz. Eşimle bir gün fırtınalı bir gecede yaşadığımız çaresizliğimizin ardından danışmanlık almaya karar verdik.

Evet sihirli bir değnek yok ama bilimin ışığında ilerlendiğinde kararlı olursanız işbirliğiyle aşılamayacak alışkanlıklar yok. Biz bebeğimle imkansızı başardık, Çocuk Doktoru Ahmet bey sayesinde.

İpek doğduğundan beri hep bu zamanların hayaliyle yaşadım, hep buruktum emerek uyuduğu için birbirimize temasımız sadece onunla kısıtlı kalıyordu. Bu yüzden sarılarak onu okşayarak uyutmanın özlemiyle yaşadım. Bu neden bile o kadar mutlu ediyor ki beni, şu an anne olduğumu gerçekten hissediyorum; çünkü artık bana bağımlı değil ve bu çok özel. Eğitim esnasında birtakım olumsuz şeyler yaşamamıza rağmen çok büyük yol katettik.

Dr. Ahmet hocam bizi çok güzel yönlendirdi ve O’nun ben sayesinde çok şey öğrendim. Hocam iyi ki varsınız, desteğiniz çok anlamlıydı. Bizim gibi nice nice anne ve çocuğuna ışık olmaya devam etmeniz dileğiyle…

Handan – İslam Aktoğ