2 aylık bebeklerde uyku eğitimi

Nisa Kapki

2,5 Aylık

Nisa Bebeğin Annesi Diyorki

“Güliz hanımla tanıştığımızda kızım Nisa yaklaşık 2,5 aylıktı ve ciddi anlamda uyku problemi yaşıyorduk. Nisa kolik bir bebekti ve ilk günden itibaren yoğun gaz sancısı çekiyordu, çok ağladığı için neredeyse hep kucaktaydı ve kucaktayken bile maksimum 30dk uyutabiliyorduk, bu şekilde gece yarılarına kadar ayakta kalıyor uyumuyordu. Eşim ve ben bitme noktasına gelmiştik. İlk anne baba olmanın da eksikliğiyle ne yapacağımızı bilemez durumdaydık ve sinirlerimiz çok yıpranmıştı.

Çaresizce bir çıkış yolu aradığım bir dönemde nette araştırma yaparken uyku danışmanlığı ile ilgili Güliz hanımı gördüm. Başta bu işe sıfır inançla girsem de kendisi ilk görüşmemizden itibaren beni cesaretlendirdi ve başlamaya karar verdik. Evimize gelip nasıl bu süreci yönetmem konusunda yardımcı oldu ve sonrasında telefon görüşmeleriyle süreci yönetmemde destek oldu. Daha ilk haftada kızım gündüzleri en az 3 uyku uyumaya akşamları ise 8 de yatağında kendi kendine uyumaya başladı, bu inanılmaz bir mutluluktu. Her ne kadar bu uyku süreçleri ağlama krizleri eşliğinde olsa da kendi kendine uyuması mucize gibiydi.

Şimdi eğitimin 3.haftasını geride bıraktık ve artık Nisa yatağa koyar koymaz uykuya dalıyor. Aslında başta çevremdeki herkesten bu danışmanlık hizmetini almamın gereksiz olduğu eleştirilerini hep duysam da Güliz hanımla çalışmak çok büyük şanstı benim için…

Kendisine yardımlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..”

Esen Kapki