bebeklerde uyku eğitimi izmir

Zeynep Yağmur

7 Aylık

Zeynep Bebeğin Annesi Diyor ki

“Zeynep 6 aya kadar geceleri deliksiz uyuyan bir bebekti. Ta ki hastalanıp gece öksürmeleriyle açılan uykusunu emzirmeyle uyutmaya çalışana dek. Ardından her uyanmasında emer olmuştu. Yarım saatte, 15 dakikada bir uyanıp emip beşiğine koyar koymaz geri uyanırdı. Kimi zaman babası ayakta gezdirerek uyuturdu ki son zamanlarda o da çok sıklaşmıştı. Gece uyanmaları nerdeyse 15 dakikaya düşmüştü. Uykusuzluktan hem o keyifsiz, yorgun, iştahsızdı hem de ben artık uykusuzluktan bitkin ve mutsuzdum.

İnternetten çok araştırdım, okudum ve okuduklarımla kendim bir şeyler yapmaya çalıştım ama başaramadım. En sonunda artık uyku eğitimi için destek almaya karar verdik eşimle. Derken Güliz Hanımla tanıştık. İlk telefon görüşmemizde samimi ve içten oluşu, sesindeki yardımseverliği hissettirdi kendisini ve başladık eğitime.

İlk olarak düzensiz olan uyku saatlerimizi düzene koyduk. Gündüz uykularında tam 30. dakikasında uyuyan kızım 1,5 saat uyuduğunu görünce inanamadım. 23.00’lerde uyuyan kızım 19.30’da uyumaya başladı ve aslında bizim onu ne kadar geç yatırdığımız farkettik. Meğer kızım erkenden de uyuyabiliyormuş. Kolay olmadı tabi; ağladı, çok zorlandı tabi biz de. Yine emerek ve gezerek uyumayı istedi. Ama her şey onun iyiliği içindi. Kimi zaman ben de pes etmek istesem de bazen düzenimiz bozulsa da Güliz Hanım’ın desteği sayesinde geri toparladık çok şükür. Ama şu an geceleri kendi kendine, desteksiz ve deliksiz uyuyan, gündüzleri de uykusunu alarak mutlu uyanan kızım ve onun bu halini gören ben ve eşim çok mutluyuz.. Her bebek aslında uyurmuş, yeter ki inanmak ve vazgeçmemek gerek.

Yardımları ve desteğini bizden esirgemeyen Güliz hanıma sonsuz teşekkürler…”

Duygu Yağmur